נירה סביר

savir29@gmail.com  

אמנית פלסטית (דיי מוכרת בקהיליית האמנות) ילידת 1945, הצגתי תערוכות יחיד וקבוצתיות רבות מאד בארץ ובעולם.

חמוטל סדן

afencha@gmail.com   

בתהליכי כתיבת תזה אמנות של מבקשי מקלט ופליטים אפריקנים בישראל (במסגרת התכנית הבינתחומית באמנויות, אונ' ת"א), מתמחה ב"מוקד לפליטים ולמהגרים".
 

סבטלנה סוקולוב

sokolov66@gmail.com   

מוסיקאית/מלחינה .הפקתי 2 פסטיבלים של נשים יוצרות.אשמח להיות בקשר.

ניצן סט

nitzansatt@gmail.com   

אמנית ואדריכלית, בוגרת תואר ראשון בארכיטקטורה , בצלאל (B.Arch) ותואר שני באמנות, אוניברסיטת חיפה ((M.F.A מלמדת אמנות ואדריכלות במסגרות שונות, בינם בכפרים בדואים בצפון וכן עם נוער עם דפוסים עבריינים. עוסקת במיצב ובאינסטליישן ובפרויקטים שונים בטווח בין אמנות ואדריכלות, וכן אמנות קהילתית. מציגה בתערוכות בארץ ובחו"ל.

ד"ר נאוה סיביליה שדה

sadehnav@gmail.com   

חוקרת אמנות, מרצה (בין היתר, גם על מגדר באמנות) ואוצרת. בעלת תואר ראשון, שני ושלישי בתולדות האמנות. התמחתה באמנות קלאסית. נושא עבודת הגמר לתואר שני: "השתקפותם של ערכי מוסר והדוניזם בפסלי הזוג מרס וונוס מן המאה השניה לספירה". נושא עבודת הדוקטורט: "מחזות מיתולוגיים בפסיפסי ארץ ישראל בתקופה הרומית והביזאנטית הקדומה - הקשרים ומשמעויות". פרסמה מאמרי מחקר בתחום האמנות הקלאסית. בשנים האחרונות מתמקדת בחקר הנוכחות והשפעת הקלאסיקה בתרבות ואמנות עכשווית, וחקר אמנות עכשווית באמצעות מתודולוגיה קלאסית. כותבת ומפרסמת מאמרים בכתבי עת אקדמיים בינלאומיים בתחום זה. לצד המחקר האקדמי עוסקת באוצרות. מלמדת בחוג לתולדות האמנות באוני. תל-אביב ובחוג לאמנות בסמינר הקיבוצים.

ד"ר ליאת סידס

liatsid@netvision.net.il   

חוקרת בתחום האמנות והתרבות החזותית. עמיתת מחקר בבית ספר קרייטמן באוניברסיטת בן-גוריון במחלקה לאמנות. משתתפת בקבוצת המחקר של מרכז אליישר. מלמדת כתיבה אוצרותית במכללת סמינר הקיבוצים. מאמריי בתחום האמנות והתרבות החזותית התפרסמו בבמות אקדמיות שונות.
בשנים האחרונות, כבת להורים ממוצא מצרי, חוקרת נלהבת של יהדות מצרים הבורגנית מפרספקטיבה אסתטית: עיון באלבומי משפחה ומחקר אמפירי של מהגרים ממוצא מצרי, ניתוח קולנוע, פרוזה, שירה, כתיבה, אמנות ויצירה בכלל של יוצרים ויוצרות ממוצא מצרי ויצירה ברוח הלבנט בכלל.
 

מאיה סמירה

mayasmira@gmail.com   

אמנית רב תחומית ,עוסקת בעיקר במדיום הדיגיטלי, וידאו וצילום, חיה ויוצרת בישראל ובעולם. ב-2012 סיימה בהצטיינות לימודי צילום במנשר, ותואר ראשון במדעי הרוח באוניברסיטה הפתוחה. ב-2014 השלימה לימודי תואר שני במכון לאמנות בסן פרנסיסקו שם עבדה כעוזרת הוראה במחלקת הצילום והניו מדיה. במהלך הלימודים זכתה בפרסי וידאו וקולנוע בתחרות ע״ש כריסטופר קופולה, ובסיום הלימודים זכתה בפרס Ella King Torry Award של המכון לאמנות. באותה שנה הציגה גם בתערוכת הגמר של LG Art of the Pixel שם עבודתה הוקרנה ב- Times Square בניו יורק.
בשנים האחרונות הציגה מאיה שלוש תערוכות יחיד: בגלריה מנשר בת״א (2016) , בבית האמנים בת״א (2017), ובגלריה העירונית בראשל"צ (2018). כמו כן הציגה מאיה בתערוכות ופסטיבלים בארץ ובעולם, ביניהם מוזיאון סנטה קרוז בקליפורניה (2015), מוזיאון חיפה לאמנות עכשווית (2016), ומוזיאון פתח תקווה לאמנות (2016). בימים אלה מציגה מאיה במוזיאון ישראל בירושלים, בפסטיבל ניו מדיה במיאמי, ומשתתפת בתכנית שהות של swatch בשנגחאי.

 

ד"ר רונה סלע

ronasela@netvision.net.il  |  ויקיפדיה

אוצרת וחוקרת של היסטוריה חזותית, מתמקדת בצילום ישראלי ופלסטיני על הקשריהם הפוליטיים, החברתיים והאידיאולוגיים, במחקר של ארכיונים במדינות קולוניאליות ואזורי קונפליקט, בנושא של צילום וזכויות אדם ובזיקתה של האמנות הפלסטינית העכשווית להתפתחות מנגנוני החברה האזרחית. אצרה תערוכות רבות בנושאים אלה ופרסמה ספרים, קטלוגים ומאמרים רבים. היא מרצה בחוג לתולדות האמנות באוני. תל-אביב וחוקרת שותפה בספר ״נשים יוצרות בישראל 1970-1920״ בעריכת ד״ר רות מרקוס. 

סבינה סעד

sabinasaad@gmail.com

אמנית רב תחומית וקוספטואלית, עובדת בטכניקות רבות וREADYMADE.בעבודותי כמה סידרות עבודות גדולות : " הטלאי הצהוב ,דיאלוג עם סמל"," זיכרונות כתובות ומאויירות על נייר אריזה של פרי הדר", "קורונה,דיאלוג עם נגיף ", "המתכונים של סבתא סבינה" כתובים ומאויירים על מפיות נייר של פעם," החנוכיות יוצאות מין הארון", חנוכיות בנויות מקולבי עץ ישנים, אמנות יהודית ועוד.
זכיתי בפרס שר החינוך והתרבות ליוצרים בתרבות יהודית 1992, פרס ראשון ממוזיאון ישראל ובית אביחי, בתחרות על דגם של סוכה,אמנית מיצטיינת מעמותת אמני ראשון ב2018, מקום שני בתחרות יוצאים לאור של משרד החינוך על ציור בנושא קורונה 2020,ציון לשבח ממוזיאון נחום גוטמן עבור איור של עץ, עיצבתי ויטראזים לכמה בתי כנסת. הצגתי רבות בארץ ובחו"ל.

נעמי ספיר

noemisafirartist@gmail.com 

פעם, בחיים אחרים, אפילו לא העזתי לחלום. פעלתי כדי לשרוד את הסביבה בה חייתי, כדי להתאים, כדי לרצות אחרים. אף אחד לא תמך או האמין בי. נולדתי באורוגוואי ב 1971 ועליתי בגיל שנתיים עם הורי לישראל. גדלתי בבית קפדן ונוקשה. תמיד ידעתי שאני רוצה לצייר, ידעתי שאני רוצה לעוף , שאני לא רוצה לעשות את מה שכולם עושים, את מה שמקובל ונוח. עם הזמן נאלצתי לותר ואף התקדמתי בצעדי ענק לכיוון ההפוך. השלמתי שני תארים באונ' ת"א במתמטיקה ומדעי המחשב ומנהל עסקים, שירתתי 5 שנים בצבא ופרשתי כסרן, התחתנתי וילדתי שתי בנות, עבדתי כמנהלת פרויקטים בחברות הייטק, השלמתי לימודי עיצוב פנים ועבודה במשרד אדריכלים, כעצמאית בתחום ובמכירות. השנה הגורלית בחיי הייתה 2013 בה בחרתי בעצמי. בחרתי להיפרד כמעט באופן מלא מהחיים אותם הכרתי עד אז ויצאתי להגשים את חלומי בענק. בשנים האחרונות אני אוהבת מאד לצייר דמויות, בעיקר נשים, כשהטכניקה שלי מאופיינת בפירוק של הדימוי אותו אני מציירת והרכבתו מחדש בשילוב של צבעים המעניקים לדמות חיים חדשים וכח מכשף ועוצמתי. במהלך השנים האחרונות הצלחתי לאסוף סביבי קהל אוהדים מפרגן שעוקב אחרי, כולל אספנים, אדריכלים, מעצבים, גלריסטים ואוצרי אמנות מהארץ מחו"ל. כיום אני מציגה ומוכרת את העבודות שלי גם באופן פרטי מהסטודיו שלי בתל אביב וגם מחוץ לישראל: בפריז, בלגיה, הולנד ואוסטרליה. השתתפתי במספר תערוכות נחשבות ומשמעותיות בארץ ובחו"ל, ונחשפתי לקהלים חדשים ולהזדמנויות חדשות. רשימה זו כוללת תערוכות בניו יורק, מיאמי, סן פרנסיסקו, סינגפור, הונג קונג, קוריאה, גרמניה, פריז, הולנד, אוסטרליה, מונקו וישראל. כמו כן אני מקפידה להשתתף גם באירועי התרמה שונים, כמו אירוע ההתרמה השנתי בבנק הפועלים ,אירוע התרמה לשיב"א, ארוע התרמה ל ADETEC-COEUR שנערך על ידי כריסטיס בפריז ועוד. כשאנשים מכל רחבי העולם מגיעים במיוחד לראות את האמנות שלי, לפרגן, לקנות, אני מתרגשת. כשהם רוצים להכיר אותי ושואלים על הדרך, אני נזכרת במי שהייתי ואיך רק לפני כמה שנים הפכתי מדמות אפורה לאמנית ישראלית מוערכת שמציגה בכל העולם.

ויקי סקנדריון

skandarion@gmail.com 

אומנית העוסקת בציור ובפיסול, בוגרת המדרשה 2010,חיה ויוצרת ביפו.
עד כה השתתפתי במספר תערוכות קבוצתיות שבהן,גלריה אלפרד,חנינא,p8 ,ארליך,מקום לאומנות ועוד.
כמו כן הצגתי ב 3 תערוכות יחיד,בית האומנים,הגלריה העירונית רא"שלצ והגלריה בקיבוץ בארי.בחודש הבא שוב תערוכת יחיד בבארי שתלווה בקטלוג אישי. עבודותי עוסקות במגדר עם אמירה פמיניסטית.
בעבר עסקתי בטיפול כעו"ס קלינית עם התמחות בנפגעות תקיפה מינית מכאן שעבודותי מושפעות מאד מחוויותי כמטפלת.

איה סריג

sarigaya@gmail.com 

אמנית , ציירת , מציירת מופשט אקספרסיבי , בתהליך היצירה מחפשת את הגבול בין הגבול הקיים לגבול הדמיוני .

רוני סתר

setter.ronnie@gmail.com 

ביצירתה היא משלבת צילום ורישום בחריטה על גבי שקפים המורים בתאורת לד אחורית. בחלק מהעבודות היא משלבת דמויות, שהן הדפסות תלת מימדיות, חיתוכי לייזר, יציקות פוליאוריטן קריסטלי ומודלים קטני מימדים. את הצילומים היא רוכשת בארכיונים או מצלמת בעצמי.
הרישום שואף להתגבר על שטיחות הצילום במעין ריתמוס. הצילום הוא מה שהיה שם. הרישום והדמויות יוצרים סיפורים חדשים משוחררים מההגיון הצילומי ומציגים עולמות אפשריים

  • Facebook - Grey Circle

 © העמותה לחקר אמנות נשים ומגדר בישראל