מיכל ויטלס

mivit48@gmail.coml

ציירת, עובדת בצבעי שמן על בדים יחסית גדולים. מציירת בעיקר דמויות נשיות (ולעיתים גבריות) שמקורן בצילומים המפורשים בחופשיות ואינם מיצגים דמות מסוימת. מחפשת את הרווח שבין הפיגורטיבי למופשט. גרה ויוצרת במושב בית שערים שבעמק יזרעאל.

תרצה ולנטיין

bval@zahav.net.il

יוצרת נייר, הדפסים מסוגים שונים(תחריט, לינו,אקו פרינט), רוקמת על ניירות, מצלמת.

גלי ויספלנר-חכמון

Galihak@netvision.net.il

אמנית, בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה האוניברסיטה הפתוחה בהצטיינות, בוגרת מכון אבני לאמנות, סטודנטית לתואר שני במגדר-אוניברסיטת תל אביב. רוצה לקדם את

ד"ר גל ונטורה

galventura1@gmail.com     gal.ventura@mail.huji.co.il

היסטוריונית של אמנות, מרצה בכירה בחוג לתולדות האמנות באוניברסיטה העברית בירושלים. תחומי העניין העיקריים: אמנות המאה ה-19, הנקה ואימהות באמנות, רפואה ותרבות חזותית, היסטוריה של המשפחה, ייצוגי מוות ואיקונוגרפיה נוצרית באמנות מודרנית ועכשווית. ספרה, השד שיצא מהבקבוק: ייצוגים של הנקה והיעדרה באמנות הצרפתית של המאה ה-19 יצא לאור ב-2013 בהוצאת מאגנס. הספר האחרון שערכה, מחשבות על נעליים, יצא לאור השנה בהוצאת רסלינג.

דבורה וסרמן

 deborahwassermanartist@gmail.com

דבורה וסרמן היא אמנית ישראלית ממוצא דרום-אמריקאי המציגה גם בארץ אך מתגוררת בניו-יורק. בהשראת הרקע הדרום-אמריקני שבו גדלה, חיפושיה, מסעותיה,  וההיסטוריה הנוודית שלה, היא יוצרת אמנות אקספרסיבית, פמיניסטית וחברתית, המתמקדת בחוויותיה כאם,  כמהגרת, וכאישה עובדת בחברה המפוצלת והפטריארכלית של ימינו. אמנותה מבטאת את הכמיהה להשתייך ואת הדחף לאמץ מגוון וריבוי (של חומרים, תהליכים, רעיונות ואפילו מגוון של פרסונות) שחותרים כנגד היררכיה, בין אם בציור או רישום, פרפורמנס או וידאו, מייצבים או כתיבה. אמנותה נובעת מתוך מצבי הביניים של זמן וחלל, דואליזם של גבוה ונמוך, ציבורי ופרטי, יפה ודוחה, פתטי ומהולל. אמנותה מושפעת גם מן הדרישות האינטנסיביות של אמהות ו"בניית הבית", כמו גם מהקהילה החדשה שלה בג'קסון הייטס, השכונה המגוונת ביותר מבחינה תרבותית בקווינס, ניו יורק, שם היא גרה. אלה מתבטאים במעורבותה החברתית, ברצונה לשפוך אור על חברות שוליים, לבחון היבטים של טיפול בנשים ובנערות, למען הסביבה והכלל.

אן (אנתיאה) וקס-ורדי

ann7770@walla.co.il

עסקה בהוראה בצעירותה. לומדה לימודי ארץ ישראל ובוגרת קורס מורי דרך. כיום עוסקת בתיעוד אדריכלי כחלק ממחקרה על תל אביב-יפו. כן חוקרת את נושא נשים ומגדר, שלא נחקר כראוי בתל אביב יפו, ובמסגרת מחקרה על תל אביב מחפשת את התרומה הנשית של מיילדות מורות עורכות דין, זמרות, רקדניות, פסלות, וקרמיקאיות.

  • Facebook - Grey Circle

 © העמותה לחקר אמנות נשים ומגדר בישראל