ליאת דאודי

liatdaudi@gmail.com

פמיניסטית מזרחית, להט"בית קווירית, קולנוענית וצלמת, יוצרת הסרט הדוקומנטרי "שומרת נגיעה" (ישראל, 2016) ובעלת "דאודי פרודקשנס" חברה להפקה וצילום סרטי קולנוע. אשת חינוך ומנחת קבוצות בוידאותרפיה וסינמתרפיה. פעילה למען נשים ואוכלוסיות מוחלשות בישראל. חוקרת חברה וסביבה, בעלת תואר ראשון בחינוך, תקשורת וקולנוע (B.ed) מכללת סמינר הקיבוצים, תואר שני בלימודי הסביבה (M.A) אוניברסיטת תל-אביב. דוקטורנטית במחלקה לאנתרופולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

אוה דברה

evadab1@gmail.com

אמנית רב-תחומית, משוררת, פרפורמרית ורקדנית. חייה ויוצרת בת"א. למדה פילוסופיה וספרות אנגלית באוניברסיטת ת"א, וידאו וצילום בקמרה אובסקורה. אוה דברה משתמשת במגוון רחב של מדיומים כמו צילום, טקסט, וידאו, אובייקטים, ready-mades מיצב, רישום, מיצג ומחול כדי ליצור תחביר יחודי לה. בבסיס עבודתה תפיסה קונספטואלית אם כי אישית השואפת ליצור מבט ביקורתי על היחיד ועל מצבים אנושיים-חברתיים, על מיניות, סטריאוטיפים ועל יחסים בינאישיים. עבודתה מתמקדת באינטראקציה שבין טקסט, דימויים ויזואליים והגוף בתנועתו תוך שהיא מעמתת את הקונקרטי עם הבדיה, ויזואלי מול וורבלי, מתוכנן מול מקרי. היא מזגזגת בחופשיות בין המדיומים השונים כדי לחקור עולם אקלקטי וקיום רב-גווני שהוא לסירוגין דרמטי, אבסורדי, מורכב, הזוי, פואטי או יומיומי. הציגה בתערוכות יחיד של מיצב ומיצג, השתתפה בארועי מיצג ובתערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובעולם, בין השאר בניו-יורק, לונדון, בודפשט, סופיה, שיקגו והונג-קונג, בפרוייקט שירה בביאנלה בוונציה ובהקרנות וידאו בארה"ב, קולומביה ופורטוגל.

רחלי דגים

rachel.dagim@gmail.com

בוגרת לימודי אמנות יצירה, לימודי תעודה טיפול באמנות ותואר שני באוניברסיטת חיפה. עוסקת בטיפול באמנות עם מגוון אוכלוסיות, במערכת החינוך, פנימיות ועמותות. לימודי ציור במספר מסגרות בהנחיית אמנים עכשווים בסידני 2016-2017. כיום מרחיבה את עיסוקיה ביצירה, בציור בצבעי אקריליק, שמן ובמדיה מעורבת. לאחר חזרה משהות בסידני ובהשראת מרכזי האמנות הפעילים בעיר ובקהילות
הפרברים, יוזמת התארגנות מקומית לקידום האמנות בקהילה בזכרון יעקב.

צפיה דגני (מורינה)

tzfiad@gmail.com

אמנית, מרצה, חברת ועד איגוד האמנים. בוגרת בהצטיינות של המחלקה לאמנות בצלאל. תלמידת תואר שני במכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות באוניברסיטת תל אביב ובתוכנית דורa - לימודי פרויד לקאן. זוכת מלגות ופרסים בניהם: פרס אמן מורה, ומפעל הפיס, מלגת קרן  Asylum Art וקרן יהושע רבינוביץ, מלגת לאה חשין לציור. מרצה לאמנות בבצלאל.
עבודתה ממשיכה מסורת של אמנות ישראלית העוסקת בשאלת המקום, מתמקמת באיזורי קונפליקט, בהם החוק אינו ברור או ברור מדי, תוך התעכבות על שאלות של נראות ותצוגה המושפעות מהמתח בין הפוליטי לאסתטי. כך, פעלה בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב, וחקרה את ארכיון הצילום של משכן הכנסת. נעה בין צילום ומיצב. עובדת כעת על פרוייקט "הדחויים של בצלאל", בהם תיקי עבודות של תלמידים מאירופה שניסו להתקבל לבצלאל, ונדחו, בין השנים 1939-1940.

מלי דה-קאלו

de.kalo.mali@gmail.com

אמנית רב תחומית ומרצה במחלקה לאמנות בסמינר הקיבוצים, חברה בפרלמנט הנשים ועמותת שי"ן לשינוי חברתי.

רותי דה פריס

rutidevries@gmail.com

רותי דה פריס (נ. 1989) חיה ועובדת בתל אביב. בעלת תואר B.ED באמנות וחינוך מהמדרשה לאמנות בית ברל,
2012, ותואר MFA מהאקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, 2015. לאחרונה חזרה משהות אמן מ'קריית האמנים הסיטה' בפריז. הציגה תערוכות יחיד וקבוצתיות במשכן האמנים הרצליה וגלריה ברבור (עתיד); קריית האמנים הסיטה בפריז, שימל פרוג'קטס בדרזדן, גרמניה, מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, מוזיאון בת ים, מוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד, מוזיאון פתח תקווה, ובביאנלה ה-6 לרישום בירושלים. רותי היא זוכת פרס אמן צעיר 2016 מטעם משרד התרבות והספורט. היא קיבלה מענקים מטעם קרן רבינוביץ' לאמנות ומפעל הפיס, והשתתפה בתכנית לקידום אמנים של ארטיס, אסיילום וארטפורט. דה פריס היא אמנית מולטי-דיסציפלינרית. הפרקטיקה שלה כוללת מיצב, פיסול ואנימציה, דרכם היא יוצרת סביבות פרוביזוריות, שלעיתים
מזמנות מצבים טקסיים. עבודותיה עוסקות בזירות פולחן וחללים, של הערצה דתית ואתנית, בהצבה פרטנית של אובייקטים וחומרים בחלל, ובמיצבים שמבנים רגעים של הנצחה זמנית או קידוש. בעבודותיה רותי מרבה להשתמש בחומרים או 'רדי מיידס' זמינים, זולים ויומיומיים, כגון ניילון, שקיות זבל שחורות, סמרטוטים, מדבקות, נייר כסף, פשתן, לבד, רפיה, שערות מטאטא, קרטון, נייר וברזנט. חומרים אלו מאפשרים לה להבנות סביבות ארעיות, בהן החלל הופך למעין סט, תפאורה שטוחה. העבודות מתקיימות בפער שבין דו מימד לתלת מימד, בין האובייקט לחומר ממנו הוא עשוי, ובין הדימוי הנחשק לייצוגו המלאכותי.

ד"ר סיגל דוידי

sigal.davidi.10@gmail.com

אדריכלית והיסטוריונית של אדריכלות מודרנית בארץ ישראל בתקופת המנדט ובישראל. בוגרת תואר ראשון ושני באדריכלות בהצטיינות מהטכניון, ותואר דוקטורט מאוניברסיטת תל אביב (2015). נושא עבודת הדוקטורט הוא "נשים אדריכליות בארץ ישראל המנדטורית ויצירת מודרניזם חברתי". על עבודת הדוקטורט זכתה בפרס מטעם "מכון ליאו בק ירושלים" (2017). זוכת "מלגת מינרווה" לשהות של פוסט-דוקטורט במחלקה לתיאוריה והיסטוריה במכון לאדריכלות באוניברסיטה הטכנית בברלין (2018). זוכת "פרס קרן גולדברג" מטעם האוניברסיטה הפתוחה לכתב יד מצטיין במסלול הביכורים (2018). אצרה בשיתוף אדריכל סרג'יו לרמן את התערוכה "הנוכחות הנשית באדריכלות הישראלית". התערוכה הוצגה שלוש פעמים במהלך 2007 – ב"גלריה בבית האדריכל" ביפו ואחר כך ב"משכן לתרבות ע"ש שטיינברג" בחולון וב"גלריה האוניברסיטאית" באוניברסיטת תל אביב. ערכה את קטלוג התערוכה שיצא לאור בשנת 2009. מפרסמת מאמרים בעברית ובאנגלית בספרים וכתבי עת בנושאי אדריכלות מודרנית בארץ ועל עבודתן של נשים אדריכליות בארץ ישראל. מדריכה סיורים אדריכליים באירועי "בתים מבפנים" ומציגה פרויקטים בתכנון נשים אדריכליות במטרה לקדם את נוכחותן במרחב הציבורי. מלמדת בבית ספר לאדריכלות על שם עזריאלי באוניברסיטת תל אביב בנושאי אדריכלות ומגדר.

ד"ר יעל דורון

yaeloka1@walla.co.il

בוגרת בצלאל, מ.א בחינוך אמנויות מאונ' לידס בנושא: ה"מרחב" כמושג מרכזי בתפיסת הגוף והזהות הנשית, היבטים ביצירה הנשית והקשרים להפרעות אכילה וחינוך לאמנויות", דוקטורט מאונ' בר אילן בפרשנות ותרבות,  בנושא: "מאחורי השער" - יצירתו של האמן נחום גוטמן לאור פועלו הספרותי של ח"נ ביאליק. אמנית המתמחה  ברישום וציור, הציגה בתערוכות יחיד וקבוצתיות. עוסקת באמנות, מתמחה בהוראת ילדים ומנחת מורים, מדריכה ביחידה לשוויון בין המינים במשרד החינוך, מרצה בסמינר הקיבוצים, מתמחה ביחסי גומלין בין ספרות ואמנות, תהליכי יצירה ומגדר, דילמות של זהות, אמנות יהודית וישראלית, חינוך ומגדר, שילוב אמנויות בהוראה.

 

לימור דן חנגלי

limorhd1@gmail.com

בהשכלתי למדתי עיצוב תעשיתי, עסקתי בתחום כעצמאית ותמיד מההבט האומנותי, בשנים האחרונות הבנתי כי אמנות זו דרכי,אמנות רב תחומית, בשנתיים האחרונות פועלת בשיתוף עם פריד אבו שאקרה, הנושאים שמעסיקים אותי מתוך חקר משפחתי,- הגירה,פליטות,וצלקות) במקביל אני מנחת קבוצות נשים לפי תורתה של ימימה וכן מאמנת אישית מבית אימושיין. נחשפתי לעמוצה בזכותה של כרמל גופר היקרה.
חיה ויוצרת במושב עולש, בעמק חפר.

דליה דנון

daliadanon@gmail.com

תואר מ.א. בתולדות האמנות, אוניברסיטת תל אביב, בעלת גלריה דנון לשעבר, כיום אוצרת עצמאית. הייתה עוזרת מחקר של רות מרקוס לספר נשים יוצרות בישראל 1970-1920 ולפרופ' גילה בלס לספר על חיים גמזו.

 

עדן דסטה

edendesta88@gmail.com

עלתה לארץ מאתיופיה בגיל 3. בוגרת תואר ראשון באמנות ממכללת אמונה ותואר שני בלימודי אוריינות חזותית ממכללת סמינר הקיבוצים. עדן היא אמנית פעילה שמרבה להציג את עבודותיה בתערוכות. יצירותיה רב תחומיות, במגוון טכניקות כגון צילום, ציור ופיסול. עוסקת בנושא מגדר וזהות דרך התרבות שקיבלה מבית אמה, מציירת בסגנון חופשי בעיקר בהשראת התרבות האתיופית והתרבות האפריקאית, ולעיתים עוסקת גם בנושאים טעונים בפוליטיקה.

נירה דפני

nira.dafni@gmail.com

תואר  B.A.  בעבודה סוציאלית, סוציולוגיה ומדע המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. תואר  M.A בלימודי עבודה סוציאלית מאוניברסיטת תל אביב שבסיומם כתבה את עבודת התיזה: "תפיסות של דימוי מקצועי הדדי בתום בריאות הנפש" בהנחייתו של פרופ' אריה נדלר. סיימה בהצטיינות את לימודי ה-M.A. באמנות בינתחומית באוניברסיטת תל אביב ובמהלכם כתבה את עבודת התיזה בנושא "האמנית ובני ביתה: אמניות ישראליות במחצית הראשונה של המאה העשרים" בהנחייתה של ד"ר רות מרקוס.

 

ד"ר טל דקל

 

tdekel@post.tau.ac.il  |  ויקיפדיה

 

ד"ר טל דקל היא ראשת התכנית ללימודי אוריינות חזותית (M.Ed) וראשת המסלול ללימודי אוצרות במכללת סמינר הקיבוצים. היא מרצה בתכנית ללימודי מגדר ובחוג לתולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב, שם שימשה בין השנים 2015-2018 כראש הפורום למגדר של האוניברסיטה. כיום היא משמשת כיו"ר העמותה לחקר אמנות נשים ומגדר בישראל.
תחומי העניין שלה הם אמנות עכשווית בישראל והיא מתמקדת בחקר תרבות חזותית וקשריה למגדר, לאום, אתניות ומעמד. תחום מומחיותה הוא פוליטיקת זהויות וטרנס לאומיות וחקר אייג'יזם בראי התרבות החזותית. מחקריה פורסמו בישראל ובעולם בכתבי עת והוצאות לאור אקדמיות.

 

צופיה דקל-כספי

sophiadc7@gmail.com

חוקרת ואוצרת אמנות, בעלת תואר מ.א. מהפקולטה לאמנות באוניברסיטת תל אביב (2001/2), כתבה מאמרים וערכה מדורים בעיתונות הכללית והמקצועית, והייתה המייסדת והעורכת הראשונה של מוסף/מדור "גלריה" בעיתון הארץ (1990-1989). עבודת האוצרות שלה היא אינטר-דיסציפלינרית ונעה בממשק שבין אדריכלות, עיצוב ואמנות. בין התערוכות שאצרה:  "אובייקט ישראלי: עניין של זמן" (2002/3) ו"שמ-לה: מחשבות על כסות" (2011) בבית האמנים בירושלים. כמו כן אצרה תערוכה לאדריכל משה ספדיה שעסקה בתכנון המוזיאונים שלו (1998-9) ורטרוספקטיבה לאדריכל דוד רזניק  (2005)  - שתיהן בגלריה לאמנות ע"ש גניה שרובר באוניברסיטת תל אביב.  כמו כן אצרה תערוכות לאמניות נורה ונעמי במוזיאון בעין חרוד, לאמנית אילנה גור ולמעצב צורי גואטה במוזיאון תל-אביב.

אדוה דרורי

advadrori1@gmail.com

אמנית מיצב ומיצג. שפת יצירתי צומחת מתוך האמנות הפלסטית אל תוך מרחב חדש ורחב שמתקיים כסביבה פיסולית חיה והומה בה נרקם עולם ישן לצד עולם מבעבע הנמצא בתהליכי חיפוש וצמיחה, גילוי והתחדשות.
פיתחה שפה אישית בה אני משלבת מדיומים שונים בצורה אישית ומקורית. עבודותיה, בעלות האופי הנשי - עמלני, נתפשות כיצירות פעולה. באמצעות אובייקטים פלסטיים חושניים, שהיא יוצרת, היא מעצבת סביבת התרחשות גדושת פרטים ריחות וצלילים. כמיצגנית היא משתלבת בתוך הסביבה שיצרה, חולקת עם הצופים את החוויה האינטנסיבית שלה ומאפשרת להם לצלול אל תוך מרחב נפשי פעיל המעלה בד בבד שאלות אישיות וחברתיות.
כבת וכחניכת קיבוץ לשעבר, היא מביאה לתוך יצירותיה את מטעני חייה הקשורים בהוויה הקיבוצית, את כל מה שחוותה ואשר נטמע בנפשה, את הפן הטקסי הנוכח בעבודותיה היא מניחה שירשה מן ההוויה הקיבוצית הפטריארכלית.
ביצירותיה נשזרים פצעים ביוגרפיים- פרטיים ולאומיים. בחוויה המתקבלת נרקם עולם מורכב שיש בו מנעד רגשות הקורא להתבוננות מעמיקה בעצמנו - התבוננות כאינדיבידואלים, הנאבקים על זהותם מתוך הדהוד העבר ואיום ההווה.

ורד דרורי

ziffer@post.tau.ac.il

רכזת ארכיון 'בית ציפר' לתיעוד וחקר האמנות הפלסטית בישראל, אוניברסיטת תל-אביב, 03-6406734.

אסתי דרורי חיות

shoestory07@gmail.com

אמנית רב תחומית. למדה תולדות האמנות באוניברסיטת ת"א וצילום במכללת ויצ"ו בחיפה. עסקה בצילום ובתחומים שונים של עיצוב במקביל לעיסוקה באמנות כל השנים. בשנים האחרונות עוסקת באמנות בלבד. הציגה ב-3 תערוכות יחיד בבית האמנים בתל אביב, תערוכת יחיד בגלריית טובה אוסמן, ובמגוון תערוכות  קבוצתיות, בגלריה בנימין, בית יד לבנים ברעננה,מוזיאון הלנה רובינשטיין ועוד. מציירת בשמן ובמגוון חומרים תעשייתיים על מצע של בדים, דיקטים ועצים שנמצאו ברחוב, ארגזים שפורקו וכו' נקודת המוצא וההשראה מגיעה מצילומים, לרוב צילומים שצילמה ולעתים ממקורות אחרים. לאחר העברת הדימוי העבודה עוברת עיבוד בציור בשכבות ובשימוש בחומרים אחרים שלעתים מכסים חלק מהעבודה תוך תהליך הסתרה וגילוי. משלבת בין פיגורטיבי ומופשט
העבודות אישיות, עיסוק רב במשפחה ובילדות, יוצרת מתוך געגוע לאותה תחושה חמקמקה של פנטזיה,של מקום אוטופי שאין לו קשר למציאות של הקיום הממשי.

 

  • Facebook - Grey Circle

 © העמותה לחקר אמנות נשים ומגדר בישראל