עדכונים


שלום לכל חברות/רי העמותה

חדשות ועדכונים ליום ‏13/04/2016

בתאריך 21.7 תתקיים תערוכה משותפת של העמותה לחקר אמנות נשים ומגדר בישראל ושל בית האמנים בתל-אביב, בשם הסיפור שלה – .History of Herstoryהתערוכה תמשך כמעט 4 שבועות ותכלול עבודות של 11 אמניות: 4 פסלות ו-7 ציירות, כולן אמניות ותיקות וערכיות, שבמידה מסוימת נשכחו או הושכחו. אם קראתן את המאמר שלי ב"ערב רב" אתן בוודאי מבינות גם את הטיעון שלנו וגם את שם התערוכה. אוצרות את התערוכה רותי מרקוס ורותי חינסקי-אמיתי. את התערוכה ילווה קטלוג צנוע מודפס וכן קטלוג דיגיטלי מורחב יותר.

בתאריכים 1-2.2.17 יתקיים באוניברסיטת תל-אביב כנס רב-תחומי של העמותה ושל החוג לתולדות האמנות, בשיתוף התכנית ללימודי נשים ומגדר והאגודה הישראלית ללימודים פמיניסטיים ולחקר המגדר, בשם: נשים ומגדר באמנויות בישראל. בימים אלה חברות ועדת הכנס מנסחות קול קורא שיצא בעוד כשבוע וישלח גם אליכן וכן לכל המוסדות האקדמיים בארץ. בכנס תינתן במה להצגת מחקרים חדשים בתחומי האמנויות השונות: אמנות פלסטית, עיצוב, אדריכלות, תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה ומוסיקה. מטרת הכנס לפתח את תחום חקר המגדר באמנויות וכן את תחום המחקר על נשים יוצרות, ולמקם תחומים אלה במרכז התודעה האקדמית גם במדעי הרוח והחברה.

מארגנות הכנס

יו"ר ד"ר רות מרקוס

ד"ר מור פרסיאדו

חברות ועדת הכנס:

ד"ר יעל גילעת

ד"ר טל דקל

ד"ר עאידה נסראללה

ד"ר נעמה קלורמן-עראקי

ד"ר רונית שטיינברג

משקיפים

פרופ' אסף פינקוס, ראש החוג לתולדות האמנות, אוניברסיטת תל-אביב

פרופ' יפה ברלוביץ, יו"ר האגודה הישראלית ללימודים פמיניסטיים ולחקר המגדר

ד"ר סמדר שיפמן, התכנית ללימודי נשים ומגדר, אוניברסיטת תל-אביב

בנוסף בחודש מאי מתארגן כנס ביוזמת ענת לידרור, מנהלת מרכז אמנויות גבעת חביבה ובשיתוף העמותה. פרטים נוספים אעביר לכן ברגע שיוחלט סופית על מועד ושמות ההרצאות.

ב ב ר כ ה

רותי


3 צפיות0 תגובות
  • Facebook - Grey Circle

 © העמותה לחקר אמנות נשים ומגדר בישראל