אשה לאשה - אירועי דצמבר


עיריית חיפה. יועצת ראש העיר למעמד האשה/נעמ"ת/אשה לאשה

מזמינות להרצאה שנייה בסדרה פמיניזם: לא מה שחשבנו

שתתקיים ביום שלישי ה- 13.12.16 בבנין העירייה רח' חסן שוקרי בשעה 18:00-19:30

פרופ' רות איסקין

-נערות גרילה- פמיניזם ואומנות

מאז אמצע שנות ה-80 של המאה הקודמת פועלת בניו-יורק קבוצת אמניות ששומרת על האנונימיות של חברותיה. המשתתפות בה פיתחו סגנון תקשורת ביקורתי אפקטיבי ביותר שמוהל הומור, נתונים סטטיסטיים ופרסומות. בהרצאה זו אציג ואדון באחדות מן העבודות האמנותיות של חברות הקבוצה שבהן הן מעבירות בקורת על מוסדות האמנות - מוזיאונים, גלריות ואספנים – בתביעה לשיווין מגדרי וגזעי.

: 18.00-21.00 שני ה26/12 בשעה

סדנת תיאטרון חוויתי

אשה לאשה וארגון השתחוויה מזמינות אתכן לחוויה תיאטרלית- סדנת" יוצאות מאחורי הקלעים" , נקיים מפגש חוויתי של סדנת תאטרון קהילתי לנשים.

המפגש ילווה בהרצאה- כיצד להתגבר על חסמים ולהכניס שמחת חיים דרך התיאטרון הקהילתי.

עקב מס' מקומות מוגבל אנא הירשמי מראש:

isha@isha.org.il

קבוצה לנשים צעירות באשה לאשה - הזמנה למפגש הראשון

היום בשעה 19.30

קבוצת הפעילות הצעירות באשה לאשה שמחה להזמין אתכן להשתתף במפגשי שיח לנשים צעירות. נפגש פעמיים בחודש כדי לדבר על הפמיניזם של הדור שלנו, על החיים שלנו כנשים צעירות, על היחס שלנו לגוף שלנו, על לימודים, על עבודה, על יחסים עם גברים ועם נשים, על החולשות שבנו והכוחות שלנו. נפגש כדי ללמוד פמיניזם דרך החיים של כולנו, כי הרי "האישי הוא הפוליטי", כדי ללמוד מהחוכמה שלנו ולשאוב מהכוחות והכישרונות האחת של השניה.

אם את אשה צעירה שרוצה להצטרף אלינו מוזמנת להצטרף אלינו למפגש הראשון של הקבוצה: יום ראשון, 18.12, בשעה 19:00 בסלון של בית אשה לאשה, ברחוב ארלוזורוב 118 בחיפה.

לפרטים נוספים אפשר לדבר איתנו במייל Lilachchar@gmail.com או במייל

94.yasmeen@gmail.com או בטלפון 054-2021825.

מתרגשות כבר לראות את כולכן שם!

רב דוריות באשה - הזמנה למפגש הראשון

אנחנו שמחות להזמין אתכן למפגש הראשון של הקבוצה הרב-דורית של אשה לאשה. בעקבות השבת האידיאולוגית שקיימנו בחודש מאי בנושא פמיניזם רב-דורי, והשיח שהתפתח מאז בין נשות הארגון אודות הצורך בשיח בין הפעילות הוותיקות בארגון ובין הדור החדש של פעילות, אנחנו מקימות את הקבוצה הרב-דורית. הקבוצה תיפגש פעם בחודש כדי לקיים שיח של למידה ודיון על פמיניזם ואקטיביזם בעבר ובהווה, ומחשבות משותפות על העתיד בין כל פעילות אשה לאשה, ותיקות וחדשות.

המפגש החודשי הראשון יתקיים ביום ראשון, 11.12, בסלון של בית אשה לאשה.

מתרגשות לראות את כולכן שם!

אזעקת התמנון אירוע מיוחד לכבוד יום זכויות האזרח הבינלאומי בשיתוף פורום תרבות אוסטרי אוסטריה, 2005, 107 דקות, גרמנית עם תרגום לאנגלית ולעברית

יום שלישי, 13.12.16 21:00 סינמטק תל אביב רכישת כרטיסים בטלפון 03-6060800 שלוחה 9 או דרך אתר הסינמטק פסטיבל ברלין 2005

אלכס הוא אינטרסקס, אנדרוגינוס. תינוק אחד מתוך אלפיים נולד כאינטרסקס - עם מגדר מעורפל הנע בין עולם של זכר ונקבה. כאשר אלכס היה בן שנתיים, הרופאים המליצו על ניתוח בו קטעו את הפין והאשכים שלו ויצרו נרתיק. אלכס גדל בכפר הקטן שלו בתור נערה שלובשת מידת XXL. בגיל הנעורים הוא נאלץ להתמודד עם תחושת השונות, עם בנים שניסו להתחיל איתו ועם החשש ממגע מיני. את התקפי החרדה והלחץ שחווה הוא מגדיר כ"אזעקת התמנון". בסתיו 2002 הקולנוענית ומגישת הרדיו אליזבת שראנג הזמינה את אלכס בן ה-26 להשתתף בתוכנית הרדיו השבועית שלה. בעקבות שיחה של שעה וחצי הפך אלכס לפעיל לזכויות האינטרסקס באוסטריה. לראשונה הוא מספר את סיפורו לציבור הרחב, בו הוא מתאר את הסבל של ילדים שנולדו כאינטרסקס ואת הפגיעה שנכפתה עליו כתינוק על ידי רופאים שלא חיכו לשמוע האם הוא מעדיף להיות זכר או נקבה. בעקבות המפגש הרדיופני אליזבת תעדה את חייו של אלכס לאורך שלוש שנים, מסע שנע בין הולנד לקליפורניה, וחושף בפנינו כיצד אלכסנדרה הפכה לאלכס יורגן, אדם שנון ומקסים. האירוע בנוכחות גיבור הסרט אלכס יורגן, האירוע בחסות פורום התרבות האוסטרי.

הזמנה להקרנת הסרט: "אמא ילדה"- מג'דל כרום ב-20/12

סרטם הדוקומנטרי של יעל קיפר ורונן זרצקי. מוקרן בערוץ 8 והשתתף בפסטיבל דוק אביב שם זכה בציון לשבח ובפרס הצילום.בסרט מספרות את סיפורן נשים יהודיות שעלו לארץ ממרוקו ומתימן וחותנו שם כילדות קטנות.

מצורף לינק לפרטי ההקרנה:

http://dugrinet.co.il/18030/blog/2016/november/30

קורסים וקבוצות:

קורס בערבית מדוברת - החלה ההרשמה...

תמיד רצית ללמוד ועדיין לא הגעת לזה? זה הזמן!בואו ללמוד לדבר ערבית בשיטה יעילה, מקצועית ומהנה במי

המורה- נג'ואן, מורה לערבית מדוברת בהכשרתה, בעלת ידע וניסיון רב.

השעורים מועברים בקבוצות קטנות, באווירה חברית, נינוחה ונעימה.

קבוצת מתחילות ומתקדמות יתקיימו בימי רביעי בשעות הערב

באשה לאשה- חיפה

לפרטים נוספים והרשמה:

najwan.khateeb@gmail.com

052-5406074

------------------------------------------------

מידע על האירועים של "אשה לאשה" ניתן לקבל באתר האינטרנט שלנו:

http://isha.org.il/

להתראות ושנזכה לימים של שקט, בטחון לכל ולחיים ללא אלימות


3 צפיות0 תגובות
  • Facebook - Grey Circle

 © העמותה לחקר אמנות נשים ומגדר בישראל