top of page

אמנית יוצרת, חברת קולקטיב האמניות פדארט (Pedart) מקעקעת, רכזת ומורה לאמנות בבי"ס תיכון

זוהר ברוריה

ברנדס

יהודית הרפז, רעיה, אמא ל 4, סבתא ל 15. צלמת חברתית, בעלת סטודיו לצילום "אישה ועדשה". מלמדת צילום גם אנשים עם צרכים מיוחדים. מנחת קבוצות צילום. כמה תערוכות צילום. בעלת המותג "מאינדונזיה לישראל" אירוח ביתי. סיפור וארוחה מסורתית. מתנדבת סידרתית לטובת החברה.

יהודית

הרפז

אני אמנית בוגרת המדרשה ומטפלת באמנות בגישה האנתרופוסופית

יעל

וקשטיין

0524560132

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בתקשורת. מורה במקצועי. אני אמנית בשם, מציירת באובססיביות ובציור הפך עבורי שפה להתבטא. אני עובדת גם על יצירות גדולות ממדים. אני מתמקדת בדימויים של הרס, מלחמה ומוות, תשוקה, תאוות בשרים ומיניות.

טל

להט רפל

שלום רב אשמח להצטרף לאגודה. אני בוגרת המדרשה לאמנות, לימדתי 22 שנים במרכז מאירהוף לאמנות, מוזאון תל אביב. אני אמנית פעילה, הצגתי בתערוכות רבות גם יחיד גם קבוצתיות. בימים אלו אני משתתפת בתערוכה קבוצתית במוזאון תל אביב אותה אצרה דלית מתתיהו ובתערוכה קבוצתית בעלמא אותה אצרה שלומית ברויר. עיקר עיסוקי בשנים האחרונות הוא ברישום בד"כ על פורמטים קטנים ובשלל חומרים. אני מתכוונת ל"שדך" חלק מהרישומים אל אובייקטים, רהיטים ועוד..

דורית

פיגוביץ גודארד

שמי אינה קצב, גרה ויוצרת באשדוד, ישראל. טווח סגנונות אמנותיים: מריאליסטי-פיוטי ועד סוריאליסטי-פילוסופי. הטכניקות השולטות: צבעי מים, קליגרפיה, תחריט או רישום. יוצרת מתוך שאיפה להגיע לאיזון, לאמת הפנימית ולגילוי הקשר בין הנסתר לנראה. כל המרכיבים האלה ותובנות שלי לגביהם משתקפים בכל יצירה שלי, ולא משנה באיזה סגנון אני יוצרת ומה הם האמצעים בהם אני משתמשת לשם כך.

אינה

קצב

אמנית פלסטית

תמר

רודד שבתאי

אמנית בוגרת תואר שני עוסקת ברישום וציור . עבודותיי עוסקות ברגש ובגעגוע, מבטאות זיכרון ובו בזמן דמיון ופנטזיה..

נאהד

אבו אלהיגא חמזה

אמנית, בעלת גליה "בלקיס" לאמנות בעיר העתיקה, נצרת, מרצה לאמנות- מכללת אורנים, מורה לאמנות - משרד החינוך, רכזת מגמת האמנות במכללת לינקס- נצרת.

פאטמה

אבו רומי

ילידת אום אל-פחם, חיה ויוצרת בירושלים, אמנית ואשת חינוך. הנושאים שמעסיקים אותה באמנות הם מעמד האישה ורצח נשים בחברה, הדיכוי הנשי בתוך החברה הערבית והתערבות שלה בתוך החברה הישראלית. עם הזמן עבודותיה שקפו את המציאות שהיא חיה בחיי יום יום, והמאבק האישי שעברה כדי להוכיח וגם להגשים את עצמי בתור אמנית. המאבק והבחירה בין להיות אמנית וליצור, לבין לחזור לכפר או לעיר אום אל פחם, לקבל תפקיד משרד ולהתחתן להביא ילדים, כמו כל בחורה שחוזרת לכפר. היום היא יוצרת וזכתה בכמה פרסים, ועובדת כמרצה במכון שנקר ומכללת לווינסקי. בנוסף מלמדת במוזיאון ישראל ובביה"ס במזרח העיר ירושלים. רואה את עצמה במקום חשוב ומאמינה בשינוי חברתי תרבותי. בשנת 2015 הציגה עבודה "momentary freedom" שהתייחסה לרצח נשים, ובאותה שנה הציגה עבודה במוזיאון ת"א, שמתייחסת לעבודה גברית ונשית "חורם איברה", מיצב של 8000 מחטים עם חוטים לבנים.

חנאן

אבו-חסיין

אמנית פעילה ומרצה לאמנות במגוון מכללות, בעלת תואר שני באמנות מאוניברסיטת חיפה. הציגה בתערוכות יחיד וקבוצתיות רבות בגלריות ובמוזיאונים בארץ. ציורי השמן האקספרסיביים גדולי הממדים, עוסקים בנופים פנימיים מסתוריים ויוצרים אשליה של מקומות ואירועים שאינם מתקיימים בו-זמנית במרחב המוכר. הם נעים בין דימויים קונקרטיים לתיאורים מופשטים, ובין נופים מזוהים למרחבים פנטסטיים ונפשיים.
על גבי שכבות הצבע העזות חרוטה מעין רקמת תחרה היוצרת מחיצה וכיסוי. החריטה האובססיבית והמאומצת שורטת ופוצעת את הבד, מוחקת ומגלה. היא מכסה את הציור, אך יחד עם זאת חושפת שכבות קדומות שלו, כמו מבקשת באמצעות הנבירה בעבר להגיע אל מקומות לא נודעים, היוצרים שכבות בהיסטוריה האנושית. רשתות הסוואה אלו כמו מבקשות להגביל את תיאורי הטבע הפראיים, למתן את היופי הפנימי העשיר - אך בו בזמן גם להיטמע בתוכו ולהפוך לחלק בלתי נפרד ממנו.

שקד

אביב

אני ציירת. הציור כמדיום מושך אותי כשלעצמו, ברמה הגופנית/הרגשית, אך שוב ושוב מתברר לי שאיני יכולה לצלול לתוכו מבלי בה בעת לבחון אותו כתופעה חברתית וכלכלית, כחלקה משלי וגם כייצוג של מקומות שבהם מופעל כוח. בהסתכלות לאחור אפשר לומר שיש בעבודות שלי מתח [רצוי], בין מה שמיוצג לאופן הייצוג, בין האישי לפוליטי, בין מראה פתייני לתוכן "בעייתי", ועוד.

ענת

אביב

בוגרת שנקר, תואר ראשון בעיצוב אופנה, מפסלת בחמר, יוצקת בברונזה, מפסלת בחומרים ממוחזרים, מציירת באקריליק, פחם וגיר, מעצבת וצורפת תכשיטי כסף וזהב. עבודותיה הוצגו בתערוכת יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות בארץ, בימים אלו, יוצגו מספר פסליה בגלריה בברלין.
עבודותיה מבטאות את העיסוק שלה בתכנים העולים מתוך מעגלי החיים האנושיים: אהבה, מוות, תשוקה היאחזות, חרדה, זיקנה, פרידה ואימהות. ההתבוננות שלה בסביבה יוצרת אצלה הזדהות עם סיטואציות אנושיות אותם היא מעבירה לחמר, ובאמצעותו היא מנסה להעביר את האמוציות המתלוות אל מצבי חיים משתנים. בעבודותיה בא לידי ביטוי המתח הפנימי בין השאיפה לשלמות, יופי ואסתטיקה לבין ביטוי של מצוקות אנושיות ובנאליות של הקיום. מאמינה שתפקיד האמנות הוא כפול. מצד אחד לרגש את המתבונן תוך יצירת הזדהות ותקווה ומצד שני להזכיר לו את הנוכחות של המציאות בחייו. לתפיסתה אמנות יש לחוש להתפעם ולאהוב. הנושאים בהם עוסקת בפיסול הינם אנשים ומערכות יחסים. מטביעה בחומר את היופי האסתטי, את תחושות העצב והשמחה החיוניות והכאב.

איטה

אבידן

קורין אביסדריס, בוגרת המחלקה לצילום בבצלאל, היא אמנית רב תחומית העוסקת בדיוקן עצמי כדימוי נזיל, רב-פנים, מתעתע, הומוריסטי, בועט, מתרפק. עיקר יצירתה הם ציורים/ רישומים בעלי אופי מהיר ואיורי שבהן היא לוקחת ומלקטת מכל שטף הדימויים המציפים את חיי ההווה ברשתות החברתיות של הפייסבוק והאינסטגרם, בטלפונים הניידים, בטלוויזיה ובקולנוע. בד בבד היא מצטטת תדיר מתולדות האמנות והופכת אותם לשלה: סוריאליזם ודאדא, מודרניזם ופוסט מודרניזם, אוונגארד ופופ, פיקאסו ודירר, מאטיס וואן אייק, תרבות מועדונים ותרבות רחוב, מוסיקת היפ הופ וראפ, תוכניות ריאליטי ופרסומות– כל אלה הופכים לחלק מסגנונה ומפניה שלה עצמה.

קורין

אביסדריס

עירית אביר בוגרת הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, הטכניון חיפה (1994).
עובדת כאדריכלית, ובעלת סטודיו עצמאי כיום. במקביל לתכנון אדריכלי, יוצרת כל השנים בתחומי אמנות נוספים, ועוסקת בחיבורים של חומרים ורדי-מיידס.

עירית

אביר

צלמת ואמנית רב תחומית, ילידת חיפה חיה ויוצרת בתל אביב בוגרת תואר שני בתכנית הבינתחומית באמנויות אוניברסיטת תל אביב אבן זהר עושה שימוש באמנות ככלי ביקורתי תוך שהיא נכנסת אל מסע אסטראלי במהלכו מופיעות דמויות שונות. בעבודות הבנויות מסדרת צילומים מתעתעים, היא משילה מעצמה את זהותה ונכנסת לתפקיד אחר בו היא מייצגת דמויות זרות, מציאותיות ודמיוניות כאחד תוך שדמותה הופכת בעצמה לאמנות. אבן זהר הציגה בתערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ ובעולם, עבודותיה נמצאות באוספים פרטיים ומוסדיים רבים. היא צלמת עצמאית, מנחה חוגי צילום לילדים ומרצה במועדוני צילום. משנת 2004 מלמדת ומצלמת בהתנדבות בפנימייה לילדים בסיכון. ואוצרת תערוכות מנהל נשים עבור עיריית הרצליה.

אביבה

אבן זהר

אמנית. בשנים האחרונות עוסקת בעיקר בתחומי הציור.רישום. פיסול קרמי ויצירת קטעי סאונד.
כעת עבודותיה עוסקות במחקר בוטני. יעל אבני אשחר בודקת את השבריריות מול העוצמה אשר בצומח בסביבת הצומח סביבי. לעיתים מול החי סביבו. הקשיים וההרמוניה של האורגניזם ו מהציביליזציה. אבני אשחר בודקת אופני ביטוי שונים המתחברים עם הטקסטורות של הטבע או תנועת צמיחתו. עובדת בגדלים משתנים. היא אישה. אמא. רעיה. בת זוג. חברה. אחות. מורה. אמנית. בת. נכדה.

יעל

אבני אשחר

אני אמנית שמשלבת מיצב רישום ואוביקטים, בונה סאגה בפרקים המעלה אירועים אוטוביוגרפים משולבים במרחבים מופשטים של דמיון והמצאה. בונה מקומות וחללים מבוססי ארכיטקטורה שעוסקים בהתבייתות וריפוי . עבודתי מתפתחת כמהלך של פרקי יומן , וקושרת בין עולם סוביקטיבי מול שפה תקנית ומודלים של ייצוג תרבותי ומגדרי . נושא מרכזי בעבודתי עוסק בשאלת ההגירה וההסתגלות , במעברים בין תרבותיים והשפעתם על תהליכי עומק של הזהות.

אתי

אברג'ל

דוקטורנטית במחלקה לאמנויות באוניברסיטת בן גוריון בנגב. נושא המחקר שלה הוא שיתופי פעולה וקבוצות באמנות ישראלית. תשמח לקחת חלק
בעמותה כחוקרת צעירה של אמנות ישראלית וכאישה. התשוקה שלה זה לאמנות ישראלית ולהנכחתה בשיח האקדמי וחשוב לה לוודא שלנשים יהיה ייצוג.

נועה

אברון ברק

מיכל אברך ציירת ישראלית, ותרפיסטית באמנות. בוגרת אמנות יצירה ותואר שני בטיפול באמנות ,מאוניברסיטת חיפה .מציגה בארץ, באירופה ובארצות הברית. זכתה במספר פרסים ופרסומים בחול. מיוצגת באירופה על ידי גלריית פאק האוסטרית וכן לאחרונה באמצעות גלריית האונליין סינגולארט אשר בסיסה בפריז. מציירת לרב נופים דינמיים וכן נופים יותר מופשטים באקריליק, מושפעת מהזרם האמפריוניסטי, משיכות מכחולה מאד אקספרסיביות. ציוריה מבטאים לא רק את הנופים שסביבה אלא גם ובעיקר את עולמה הפנימי. עבודתה מאפשרת לצופה להתחבר לנופיו שלו, וגם לתחושות של שמחה , אופטימיות חיות ותקווה. שתיים מעבודותיה מוצגות כעת בביאנלה בטוסקנה, ובאוקטובר הוזמנה להציג שתיים מעבודותיה בביאנלה בפירנצה. בהמשך השנה תציג את עבודותיה בגרמנייה. ניתן להתרשם ולרכוש את עבודותיה בגלריית סינגולארט . singulart

מיכל

אברך ברקת

אמנית רב תחומית מציירת , יוצרת בטקסטיל ורקמה, מפסלת בעיסת נייר

מרים

אברמסון

ילידת מושב בית שערים, אמנית רב תחומית. היום יוצרת פסלים מחומרים שונים: ברונזה, אלומיניום, פולימרים, חימר, רשת, מתכת, שזירת חוטי בניין ועוד. לימדה במכללה למורים לאמנות "קיי" בבאר שבע, בית התפוצות והיתה מפקחת במשרד החינוך.

אפרת

אברמסון /פוייר

שחקנית ואמנית, בוגרת בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים. ב-2010 זכתה בפרס שרת התרבות והספורט. שיחקה בתיאטרון הקאמרי, תיאטרון הלאומי חקאוואתי, בקולנוע ובטלוויזיה. הציגה במוזיאונים שונים בארץ ובעולם : מוזיאון ישראל, מוזיאון תל-אביב, מוזיאון פתח-תקווה, מוזיאון ינקו דאדא עין-הוד, וכן במוזיאונים בניו-ג'רזי, פריז, ברלין. עיקר עיסוקה הוא בוידיאו ארט.

ראידה

אדון

אמנית ילידת ישראל המתגוררת בהרצליה. עוסקת בפיסול, ציור ומיצב. בעלת תואר שני באמנות (MA(FA – האוניברסיטה של דרא"פ, תואר ראשון בתולדות האמנות ואגיפטולוגיה (ארכיאולוגיה) – אוניברסיטת ת"א, למדה במדרשה לאמנות (היום בית ברל) וכן קרמיקה במרכז לאמנויות בגבעת חביבה. לימדה שנים רבות אמנות והוראת אמנות במכללת לוינסקי. עבודותיה הוצגו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו״ל. חברה בגלריה ׳מקום לאמנות׳ בקרית המלאכה בתל אביב.

זהבה

אדלסבורג

אומנית פלסטית ,עוסקת בציורים, תחריטים, הדפסים ,פיסול ורקמה. בעלת תואר באומנות ציור פיסול וחינוך מאורנים. בוגרת סדנאות האומנות מוזיאון תל-אביב ולימודי עיצוב ומיצוב חנויות ואומנות הפאנג שואי-חיפה. עבדה 12 שנה בסדנת ההדפס בכברי. מציגה תערוכות יחיד בישראל וארצות הברית והשתתפה בעשרות תערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל. יצירותיה באוסף מוזיאון יד ושם בירושלים, מוזיאון תל-אביב. הציגה בכנסת ישראל. מנהלת סטודיו פרטי ליצירה בגילון, בגליל. מרצה ומלמדת אומנות סטודנטים עולים מברית המועצות. חברה באגודת האומנים הישראלית, חבורת המאירים, הקימה וחברה ב"אמני השלום" - אומנים נוצרים, מוסלמים ויהודים.

הילה

אדלסון צ'ולסקי

בת קיבוץ רמת-יוחנן 1982. עוסקת בציור, קולנוע, פיסול ומיצג. יוזמת פרויקטים שאפתניים ורבי-משתתפים, העוסקים בשאלות של זהות ישראלית, נשיות ומקומו של האינדיבידואל בתוך הקולקטיב. עבודותיה מוצגות במוזיאונים ובגלריות בארץ ובעולם, ביניהם מוזיאון ישראל, ירושלים ומשכן לאמנות, עין חרוד ובאוספים בינ"ל. בוגרת תואר שני ב-Goldsmiths, University of London (2011). בוגרת תואר ראשון באמנות בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים (2005). למדה ב-Ecole des Beaux Arts בפאריס (2004). זוכת מלגת שהות ב- Fest'Factory בת-ים 2016. זוכת מענק Artis לשנת 2012.

נעם

אדרי

אומנית עובדת בציור ותחריט לימדתי ציור בבהס תיכון אורט מוצקין

רחל

אהרון

בימים אלה לומדת בתוכנית האוצרות של הבית לאמנות ישראלית.

חלי

אוחנה עמוס

Oulu is an activist artist. her roots are strongly based in sculpture, but she works with a wide variety of materials and mediums. Her recent works involve installation, light sculptures, performance, photography, street art and community-based art projects. Oulu brings much honesty and humor to her work. Born in the USA, Oulu received her BA communication from UCSD. She worked as a 3D animator and web designer before becoming a full-time artist. Oulu continued her art studies, under the direction of artist Yehezkel Cohen, then the Midrasha Art School, and afterwards with Professor of art, Henry Lee Anderson, in his casting foundry. She also took a year-long course in community-based art at Shenkar School of Art and Design. While exhibiting in galleries, her favorite venues are alternative "non-art" spaces. Bringing art into contact with people in everyday settings such as bus stations, schools, public streets, and festivals.

דבי

אולו

למדה ב׳ויצו׳ במגמת טקסטיל והמשיכה במדרשה לציור, קיבלה מלגה להתמחות בטקסטיל בפריז . חייתה ארבעים שנה בפריז, למדה גם ציור בבוזאר ומאז זה העיסוק העיקרי שלה. מציגה בארץ ובצרפת. חזרה לארץ לפני עשר שנים מציירת בעיקר מסביב לנושא הכתב והשפה, כתיבה חופשית ספונטנית בתנועת הגוף כאמצעי לגילוי הזהות האישית, הלאומית כאזרחית העולם.
פעילה בעמותות למען הפסקת הכיבוש וליצירת קשר עם נשים פלשתיניות, במחסום ווטש ואהבת לרעך כמוך.

תרצה

אולמן

bottom of page