מירה צדר (גולדוסר)

miracedar@gmail.com

למרות שציירתי מגיל צעיר, לא מצאתי את עצמי כציירת עד שנסעתי לדוקומנטה בבזל בשנת 1982, תקופת החזרה לציור, ושם החיבור נעשה בקליק אחד. פתאום הבנתי שזה מקומי.
בהתחלה ציירתי ראליסטי מצילומים או מהסתכלות והיו גם יציאות מופשטות. הציור הריאליסטי היה טבעי בשבילי, ציירתי עוד לפני הלימודים מצילום והסתכלות. המופשט הגיע אחר כך וקבל את צורתו הסופית רק כשנשביתי באסתטיקה של ה-EEG.
 

ד"ר נורית צדרבוים

nuritartist@gmail.com |  ויקיפדיה

https://portraitdotcom.com

יוצרת וחוקרת רב תחומית. אמנית פעילה, משוררת, חוקרת, מרצה, מסאית, מוזיאולוגית/אוצרת, יועצת אמנות, מנחת קבוצות ומאמנתNLP.
בעבר שימשה בתפקיד ראש המרכז הבינתחומי ללימודי אמנות במכללת הגליל המערבי (הקימה, ניהלה, ולימדה).
הקימה מרכזי אמנות במוסדות חינוכיים שונים, שימשה יועצת אקדמית וראש תחום.
חברה באגודות אמנים, סופרים, ועיתונאים.
הציגה בתערוכות (יחיד וקבוצתיות) בארץ ובחו"ל , מפרסמת מאמרים בכתבי עת (בארץ ובחו"ל), משתתפת בכנסים.
הוציאה 4 ספרי שירה ואמנות.
פועלת ויוצרת בתל –אביב, בסטודיו במתחם 'המקרר' ( החשמונאים 90).
כיום מרצה בכירה במכללה האקדמית לחברה ואמנויות בנתניה ASA, ובמסלול הדרכה למטפלים באמנות במכללת וינגייט.

אסנת צוקרמן רכטר

osnatzrechter@gmail.com

חוקרת אמנות המתמקדת באמנות ישראלית, בהיסטוריה של תערוכות ובאוצרות עכשווית.

תואר שלישי מהאוניברסיטה העברית (תזה בנושא: "הפעולה האוצרותית"). תואר שני מאוניברסיטת תל אביב, מכון כהן (תזה בנושא: "מרצון לעוצמה ללא מודע דינמי: על נוכחותו הרעיונית של ניטשה בהגותו של פרויד"). מלמדת בסמינר הקיבוצים ובבית לאמנות ישראלית במכללת תל-אביב–יפו ומשמשת שם יועצת אקדמית למסלול לימודי אוצרות עכשווית ומוזיאולוגיה. ספרה "אוצרות עכשווית בישראל 2010-1965" יראה אור השנה בהוצאת רסלינג.

מרב צור

meravtzur@gmail.com

אני מרצה לאמנות מעשית, ואמנית רב תחומית. חזרתי לאחרונה לארץ אחרי שהות ממושכת בקליפורניה. יש לי תואר ראשון מ California College of the Arts ותואר שני מ UC Berkeley, ומאז 2011 לימדתי קורסים במגוון רמות ותחומים, החל מעבודת סטודיו ידנית, דרך לימודי מדיה דיגיטלית, עד קורסים בהיבטים של זרמים עכשוויים באמנות. לימדתי ב California College of the Art, San Francisco State University ,San Jose State University, UC Berkeley ומוסדות נוספים באזור מפרץ סן פרנסיסקו ומישיגן. הצגתי ב SF Contemporary Jewish Museum וגלריות שונות בקליפורניה ומדינות אחרות.

רוני צורף

ronitzoreff@gmail.com

דוקטורנטית במחלקה לאמנויות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב בהנחיית ד"ר רונית מילאנו וד"ר שרה אופנברג. חוקרת עבודות אמנות עכשוויות, שנעשו על ידי נשים יהודיות, המבטאות התנסויות נשיות במרחב היהודי-דתי, מתוך מטרה לנסח דגם פרשני שיעמוד על צמתי המפגש השונים של האסתטיקה, המגדר והדת. מאמריה פורסמו בכתב העת Ars Judaica ובמות נוספות. כותבת שירה.

רינת צמח לוי

rinatzemach@gmail.com

אמנית רב תחומית ותרפיסטית באומנות. יוצרת דרך הדפסי דיוקנאות, חומרים ממוחזרים וצילומים. מספר את סיפורי כאדם, אישה, אמא ורעיה ומעבירה דרך האומנות את הקונפליקטים והאתגרים עימם אני מתמודדת בחיי. האומנות עבורי היא בית וכלי לריפוי עצמי והנושאים המעסיקים אותי קשורים נוגעים בענייני מגדר. עובדת עם אוכלוסיות שונות באופן פרטני וקבוצתי עם נוער בסיכון, הגיל השלישי, נשים מבוגרות ועוד. מפתחת כלי טיפולי ייחודי של צילומי דיוקן שנחקר בשטח ונכתב עליו מאמר אקדמי בבין המילים: https://www.smkb.ac.il/arts-therapy/beyn-hamilim14/artical/ben-hamilim14-bator

  • Facebook - Grey Circle

 © העמותה לחקר אמנות נשים ומגדר בישראל